Индустрияландыру кезеңіндегі Қазақстан.
Индустрияландыру кезеңіндегі Қазақстан.
Cабақтың тақырыбы: Индустрияландыру кезеңіндегі Қазақстан.Сабақтың мақсаты: 1926-1941 жылдар кезіндегі Қазақстанда жүргізілген индустрияландыру саясатының жетістіктері мен зардаптарын ашып,
талдау жасауға үйрету.
Сабақ әдісі: Сыни тұрғыдан ойлау технологиясы ( Ассоциация, Венн диаграммасы,
үш жақты күнделік, “Т”-кестесі, сұрақ-жауап, ауызша баяндау, салыстыру, талдау.)
Сабақ барысы:
1. Сабақты ұйымдастыру:
- студенттермен сәлемдесу;
- Сабаққа келгендерін және аудитория әзірлігін тексеру. 2 мин.
2. – Үй тапсырмасына берілген материалды баяндау және бекіту( баяндау процесінде студенттердің өз беттерімен жұмысын ұйымдастыру) 35 мин
3 Тақырыпты және жоспарды хабарлау 4 мин.
3. Әңгімелесу әдісімен тірек білімін өзектендіру. 3 мин.
4. Студенттердің оқу қызметін негіздеу. 2 мин.
5. Материалды баяндау ( мазмұндау) және бекіту (баяндау процесінде студенттердің өз беттерімен жұмысын ұйымдастыру) 35мин.
6. Оқып-үйренетін материалды жинақтап қорыту. 6 мин.
7. Сабақты қорытындылау және үй тапсырмаларын беру. 3 мин.
І. Сабақтың барысы:
Оқушыларды топқа бөлу.
ІІ. Үй тапсырмасын пысықтау сұрақтары.
І-топ
1. Қазақ автономиясының құрылуы және оның тарихи маңызы.
2. Автономияның алғашқы жылдарындағы қоғамдық – саяси өмір.
ІІ- топ
1. Қазақ жерлерін Қазақ АКСР- інің құрамына біріктіру қалай жүргізілді
2. Қазақстандағы 1921 -1922 ж. аштықтың себебі және оның зардаптары қандай болды?
ІІІ- топ
1. 1921-1922 жж. жер- су реформасының мәні неде?
2.Жаңа экономикалық саясаттың қиыншылықтары неде?
ІІ. Тақырыпты және жоспарды хабарлау.
Бүгінгі біздің өтетін тақырыбымыз: : Индустрияландыру кезеңіндегі Қазақстан.
Жаңа сабақтың құрылымы:
І Қызығушылықты ояту.
Елді индустрияландыру дегенде көз алдарыңызға не елестейді ?
Ауыр өнеркәсіпті құру экономиканы көтеру
Же
Өндірістік күштерді ұлғайту машина жасау өндірісін құру
ІІ . Мағыныны тану.
1. Оқулықты ашып мәтінді жауапкершілікпен оқып шығу.
Мәтінді оқытып болғаннан кейін, мәтін бойынша
<Үш жақта түсіндірме күнделік> кестесін толтыру тапсырылады.
Р.с Сен үшін мәтінің ең маңыздысы Неге? Сұрақ
1.
2.
• Дәптеріне жазып болған соң, топта өзара талдауға уақыт беріледі,бір-бірін тыңдайды.Топ ішінен өздері үздік деп санаған 2-3 маңызды оқиғаны 1 оқушы айтады. Әр топ осылай жауап беріледі.
• Тақырып мазмұнын ашу үшін оқушыларға қосымша әр топ әр түрлі материал таратылады. Үлестірілген қосымша материалды әр топ мұқият оқып шығады. Барлығы оқып боған соң әр топқа тапсырма беріледі.
Тапсырмалар.
І топ. Индустрияландыру кезеңінің кемшіліктері мен жетістіктерін жазу.
(Веен диаграммасы арқылы)
ІІ-топ Елді индустрияландыруға бағыт алу және оның қиындықтары (кесте толтыру арқылы)
ІІІ-топ Өлкедегі индустрияландыру бағытын жүзеге асыру жолдарына ерекшеліктеріне талдау жасау. Уважаемый пользователь полный текст материала вы можете смотреть в скачиваемом файле. На этой странице приведен только краткий обзор материала на тему Индустрияландыру кезеңіндегі Қазақстан. реферат.
Скачать бесплатно с портала Жастар инфо